21-03-2019 10:30

Praca jako kierowca zawodowy

Jeśli gra Euro Truck Simulator jest ci znajoma, a parkowanie ciężarówki w grze nie sprawia żadnych problemów, zapewne ogarniasz temat pracy kierowców zawodowych. Praca kierowcy zawodowego wbrew pozorom, to nie tylko piękne widoki, długie drogi i zimny łokieć. To także zagrożenia na drodze, o których dowiódł sam Mariusz Pudzianowski. To również umiejętność radzenia sobie w sytuacjach narażonych na stres. Dlatego zanim zechcesz parkować ciężarówkę w prawdziwym życiu, lepiej przeczytaj ten artykuł.

Kierowca zawodowy – czyli kto?

Osoba nieznajomiona z tematem, pomyśli – Kubica! – Tak, kierowcy Formuły 1 zaliczają się do kierowców zawodowych. Jednak to nie oni są tematem tego artykułu. Kim w takim razie jest kierowca zawodowy? Generalnie kierowcą ciężarówki.

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Praca kierowcy zawodowego nie jest drogą (czy też autostradą) usłaną różami. To ciężki i wymagający zawód. Wymaga on nie tylko prawa jazdy (kategorii B, oraz zdobycia uprawnień na kierowanie większymi pojazdami), ale także predyspozycji psychicznych. Tak, możesz być drugim Pudzianowskim szosy, ale dopiero testy psychologiczne wykażą czy nadajesz się na kierowcę zawodowego. Samo zdobycie uprawnień na prowadzenie większych pojazdów, to głównie kwestia (dość drogich) szkoleń oraz pozytywnie zaliczonego egzaminu zawodowego. 

Na jakie zarobki może liczyć kierowca zawodowy?

Droga kierowcy zawodowego jest drogą samotnika. Długie trasy, nieregularne godziny pracy, czy stres związany z dostarczeniem towaru na czas może nie brzmi zachęcająco. Ale praca to praca. Z danych GUS wynika, że w pierwszym kwartale 2018 roku, przeciętne zarobki kierowcy zawodowego wyniosły 4622, 84zł brutto, czyli jakieś 3287, 04zł. Czy ta kwota jest odpowiednim wynagrodzeniem, za umiarkowanie wygodne warunki pracy? Tę kwestię pozostawmy kierowcom.

Jesteś kierowcą zawodowym, ale szukasz ofert? Lub jako pracodawca poszukujesz kierowców zawodowych? Na stronie ZNAJDZKIEROWCE.EU, znajdziesz cały wachlarz ogłoszeń zarówno od strony kierowców jak i pracodawców. Rozbudowany system wyszukiwania, sprawia że znalezienie idealnej oferty jest banalnie proste. To co? Komu w drogę, temu czas?

Ładuję...