Blog

20-02-2019 09:00
Jakie dokumenty powinien mieć przy sobie kierowca zawodowy?

Kierowca zawodowy do prawidłowego wykonywania zawodu musi posiadać szereg różnych dokumentów. Wymagane zaświadczenia, są potwierdzeniem spełnienia określonych wymagań i obowiązków. Nie wszystkie dokumenty są bezpośrednio potrzebne kierowcy. Część z nich powinna być przechowywana w firmie u pracodawcy.

19-02-2019 08:55
Jak zostać zawodowym kierowcą?

Praca kierowcy zawodowego to ciężki i wymagający zawód. Wymaga on nie tylko prawa jazdy (kategorii B, oraz zdobycia uprawnień na kierowanie większymi pojazdami), ale także predyspozycji psychicznych. Dopiero testy psychologiczne wykażą czy nadajesz się na kierowcę zawodowego.

18-02-2019 09:15
Jak wyglądają psychotesty dla kierowców?

Chcąc zostać dobrym kierowcą, kandydat musi odbyć badania psychotechniczne. Celem takiego psychotestu jest uświadomienie kierowcy o zagrożeniach na drodze. Umożliwi to zwiększenie bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem w ruchu drogowym, a także określi, na co prowadzący powinien zwrócić uwagę kierując pojazdem.

15-02-2019 08:50
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy?

Właśnie udało ci się zdać prawo jazdy i planujesz zakup pierwszego auta? Po zakupie samochodu pasuje go ubezpieczyć, prawda? Niestety, ubezpieczyciel widzi cię głównie jako zagrożenie na drodze. Nieważne, że bezbłędnie zdałeś egzamin, a sam instruktor stwierdził, że jeździsz lepiej niż Lewis Hamilton.

14-02-2019 09:40
Jak wyrobić kartę kierowcy?

Posiadasz już prawo jazdy kategorii C +E , czyli uprawniające do prowadzenia pojazdów ciężarowych, lub chciałbyś zostać zawodowym kierowcą? W takim razie koniecznie wyrób kartę kierowcy.

13-02-2019 09:30
Prowadź wygodnie i bezpiecznie

Czy należycie dbasz o własną wygodę za kierownicą? Powinieneś i to tym bardziej, im więcej czasu spędzasz za kierownicą. Przede wszystkim zastanów się: w jaki sposób ustawisz fotel kierowcy przed jazdą? Jaką pozycję powinieneś mieć, by jazda przebiegała komfortowo i bezpiecznie?

11-02-2019 09:20
Kto płaci mandat kierowca czy właściciel pojazdu?

Konieczność zapłacenia mandatu nigdy nie należy do przyjemnych sytuacji. W końcu nikomu nie uśmiecha się stracić nawet kilkaset zł z portfela. Przykre niespodzianki dotyczące mandatu to również dosyć częsta sytuacja - w końcu na polskich drogach ustawiona jest spora liczba fotoradarów, a zatem można zostać złapanym nawet nie mając tego świadomości.

08-02-2019 09:00
Co kierowca musi mieć w samochodzie

Kiedy samochodu korzysta się codziennie i bardzo intensywnie, czasami zapomina się o odpowiednim jego doposażeniu wtedy, gdy wykorzysta się lub zużyje na przykład gaśnice czy środki opatrunkowe w apteczce. Warto zatem pamiętać o tym, że są takie elementy, które kierowca zawsze musi mieć na stanie swojego auta.

07-02-2019 09:40
Co kierowca musi okazać podczas kontroli drogowej

Kontrola drogowa bywa naprawdę stresującą sytuacją na drodze. Nikt nie lubi być sprawdzany, nawet jeżeli stoją za tym tylko i wyłącznie względy bezpieczeństwa. Zwykle kontroli obawiają się ci kierowcy, którzy mają coś na sumieniu, na przykład brak przeglądu technicznego.

06-02-2019 09:30
Kiedy kierowca traci prawo jazdy

Prawo jazdy pozwala na prowadzenie samochodu w celach prywatnych, ale też zawodowych. Umiejętność prowadzenia auta naprawdę bardzo ułatwia życie, trzeba jednak robić to po prostu z głową i ściśle trzymać się przepisów ruchu drogowego. Niestety okazuje się, że bardzo wiele osób nie podchodzi do tego tak poważnie, kompletując na swoim koncie tak zwane punkty karne.

05-02-2019 09:05
Kiedy kierowca nie musi zapinać pasów

Pasy bezpieczeństwa, jak sama nazwa wskazuje są po to, by kierowca oraz pasażer byli bardziej bezpieczni podczas poruszania się samochodem. Obowiązek zapinania pasów ma zatem zarówno sam prowadzący pojazd, jak też wszyscy pasażerowie w środku. Jak jednak doskonale wiadomo we wszystkich przepisach prawnych są pewne wyjątki, o których po prostu warto wiedzieć.

01-02-2019 10:30
Kiedy kierowca traci zniżki OC

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego właściciela pojazdu. Lepiej nie igrać z losem i w momencie wygaśnięcia ubezpieczenia OC od razu wykupić nowy pakiet. Dla kierowców bez ważnego OC przewidziane są bowiem srogie kary, które rosną wraz z okresem, w którym kierowca nie wykupił ubezpieczenia.

31-01-2019 09:39
Którzy kierowcy muszą robić psychotesty?

Każdy przyszły kierowca musi wykonać badania lekarskie, które nie są szczególnie skomplikowane i najczęściej trwają kilkanaście minut. Przeprowadzić je może tylko uprawniony lekarz. Jeśli podczas badania zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, wówczas lekarz może skierować kandydata do konkretnego specjalisty.

31-05-2018 14:30
Kobieta jako zawodowy kierowca

Świat zawodowych kierowców został zdominowany przez mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że wśród pracowników transportu nie ma kobiet. Trend ten zmienia się z roku na rok, gdyż do hermetycznego świata kierowców - mężczyzn przedostaje się coraz więcej kobiet. Kobiety zatrudnione na stanowisku zawodowego kierowcy przekonują, że prowadzenie samochodów ciężarowych nie jest jedynie domeną mężczyzn.

24-05-2018 14:30
Zdrowa dieta zawodowego kierowcy

Praca zawodowego kierowcy wiąże się z godzinami spędzonymi za kierownicą samochodu ciężarowego. Konieczność ciągłego skupienia na drodze generuje duże wydatki energetyczne organizmu, które muszą być odpowiednio uzupełniane w trakcie jazdy. Dieta zawodowego kierowcy powinna być zatem bogata w wartości odżywcze, witaminy i minerały, które usprawnią pracę mózgu i zmniejszą zmęczenie organizmu. Co pow

17-05-2018 14:30
Jak zatrudnić cudzoziemca w firmie transportowej?

Polski rynek przewozowy z roku na rok zmaga się z coraz większym problemem braku kierowców zawodowych. Obecnie brakuje około pięćdziesięciu tysięcy pracowników, ponieważ zawód kierowcy jest dla Polaków coraz mniej atrakcyjny. Długa rozłąka z rodziną, godziny spędzone za kierownicą i postoje na parkingach skutecznie odstraszają kierowców. Z tego powodu coraz więcej firm transportowych decyduje się

10-05-2018 14:30
Problem braku kierowców zawodowych

Branża transportowa w Polsce boryka się z coraz większymi problemami braku kierowców zawodowych. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, w Polsce brakuje obecnie około 50 tysięcy kierowców z uprawnieniami kategorii C+E. Co więcej, około 25% europejskich przewozów wykonywana jest przez polskich przewoźników, a na rodzimym rynku zarejestrowanych jes

Ładuję...